07132302047-09175355922 | شیراز- خیابان زند- خیابان انوری

چگونه به بهترین شکل ممکن از 48 ساعت اقامتمان در شیراز استفاده کنیم

همان طور که می دانید شیراز مهد تمدن باستانی ایران زمین است و به خاطر آب و هوای بی نظیری که دارد و مردم مهمان نواز و دلنشینش به یکی از بهترین شهرهای توریستی ایران تبدیل شده است. شیراز شهر شعر، ادبیات و باغ های ایرانی است. با تکیه بر همین تمدن بی نظیر ایرانی و شاعران نام آشنایی که شیراز داشته است، ما برایتان یک برنامه تفریح 48 ساعته را در شیراز برنامه ریزی کرده ایم که بر طبق آن می توانید بهترین 48 ساعت ممکن را در شیراز سپری کنید و از هر لحظه اقامتتان در شیراز به بهترین شکل ممکن بهره ببرید.

24 ساعت اول – امپراطوری باستان
از آنجایی که امروز را به اطراف شهر سفر می کنیم و بیشتر طول روز را زیر نور خورشید گرم و طلایی خواهیم بود، حتما عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، کلاه و البته مقدار زیادی آب و تنقلات به همراه داشته باشید.

پاسارگاد
خب برای سفر به امپراطوری بزرگ ایران باستان، از پاسارگاد، پایتخت ایران در دوران هخامنشی، شروع می کنیم. پاسارگاد در فاصله 135 کیلومتری شیراز واقع شده است که در آنجا می توانید از آرامگاه کوروش، باغ پادشاهی پاسارگاد، کاخ های هخامنشی، آرامگاه کمبوجیه و … دیدن نمایید.

در کنار آرامگاه کوروش، کاروانسرای مظفری (محل استراحت مسافرین و زائرین آرامگاه کوروش در گذشته) و بعد از آن آرامگاه کمبوجیه یا زندان سلیمان که بناهایی از آن به جای مانده است. سپس به سمت پردیس شاهی جایی که جویهای آب به سمت باغ ها روانه می گشت، می رویم. مقصدهای بعدی کاخ اختصاصی (محل جشن های شاهنشاهی)، کوشک ها (ورودی های کاخ ها بودند)، کاخ بارعام (اولین مقر سازمان ملل در بیست و پنج قرن پیش که منشور معروف کوروش در این مکان رونمایی شد)، پل هخامنشی (محل عبور از رودخانه) و در انتها کاخ دروازه که مهمترین اثرش مجسمه انسان بالدار هست که ظاهرا نمادی از خود کوروش بود.

نقش رستم

دیدنی های اینجا واقعا تمام نشدنی هستند. خب بعد از اینجا به سمت نقش رستم که در فاصله 63 کیلومتری شیراز قرار گرفته، می رویم. نقش رستم به دستور داریوش بزرگ ساخته شد و مقبره چهار پادشاه بزرگ ایران: داریوش بزرگ، خشایار شاه، اردشیر یکم و داریوش دوم در اینجا قرار دارد. از دیگر قسمت های مهم نقش رستم، کعبه زرتشت است.

تخت جمشید
حال نوبت بازدید از مشهور ترین محوطه تاریخی ایران و یکی دیگر از پایتخت های هخامنشیان به نام تخت جمشید است که در فاصله 53 کیلومتری شیراز واقع شده است. در قسمت ورودی تخت جمشید، پلکان دو طرفه ای وجود دارد که هر طرف این پلکان ها 111 پله دارد و به دلیل قرینه بودن، از شاهکارهای بزرگ معماری قدیم به شمار می روند. پس از گذر از پلکان ورودی، به دروازه باشکوه ملل می رسید که شهرت جهانی دارد. درگذشته وسط این تالار چهار ستون وجود داشت که هم اکنون سه ستون آن باقی است. حجاری های شکوهمند، راه پله ها و دیوارهای این محوطه و نقوش زیبای گل لوتوس و سربازان ایرانی هر گردشگری را به وجد خواهد آورد.

24 ساعت دوم – فرهنگ و ادب ما
خب سفر دو روزه شما به شهر شیرازدر این روز تمام خواهد شد. امروز وقت پرسه زدن در دنیای شعر و ادبیات و فرهنگ ایرانی و تماشای شهر رنگارنگ شیراز است. گرچه هنوز جاذبه های تاریخی و طبیعی زیادی باقی خواهند ماند ولی مهمترین ها را شما بازدید کردید و و امروز بازدید خواهید کرد. پیشنهاد می کنیم برای سفر به شهر شیراز و بازدید از همه جاذبه های گردشگری شیراز، حداقل یک هفته وقت بگذارید و آرامش و اقامت پایانی روز و شب خود را با ما در هتل ساسان تجربه کنید.

مسجد نصیرالملک (مسجد صورتی)
صبح این روز زیبا را با تماشای رقص نور خورشید در مسجد نصیر الملک شیراز (مسجد صورتی) شروع می کنیم. خودنمایی نور خورشید از لا به لای شیشه های رنگی مسجد روی فرش های ناب ایرانی، بهترین فضا برای عکاسی در هر گوشه از این مسجد را فراهم کرده است.

ارگ کریمخان
جاذبه های گردشگری شیراز که تمام شدنی نیستند! حالا که در محدوده زندیه هستیم، بازدیدی هم از بنای تاریخی ارگ کریم خان داشته باشیم. حیاط مملو از درختان مرکبات، استخر مرکزی، کاشی کاری هایی که شعرهای شاهنامه را نمایش میدهند، باور زندان بودن این بنا را از ذهن دور می کند.

آرامگاه حافظ
غروب های شیراز بهترین زمان رفتن به محفل دو شاعر معروف ایرانی، حافظ و سعدی است. آرامگاه حافظ منزلگاه عشاق، اسرار عرفانی و تماشاگه راز است.

آرامگاه سعدی
آرامگاه سعدی نیز خلوتگاه حکایت های دل نشین سعدی با خسته دلان است.

باغ جهان نما
در ادامه سفر به شیراز، روانه باغ جهان نما که بیانگر رابطه تنگاتنگ میان بستر فرهنگی و طبیعی است می شویم تا با شبی به یادماندنی سفرمان را به پایان رسانیم.

پاسخ دهید

ارسال مستقیم ایمیل
*
*
درخواست تماس
*
*

کمک خواستن؟