07132302047-09175355922 | شیراز- خیابان زند- خیابان انوری

راهنمای اماکن گردشگری استان فارس

راهنمای سفر به استان فارس
استان فارس در بخش جنوبی کشور قرار گرفته، مرکز آن شهر شیراز است و به دلیل آثار تاریخی مهمی که در آن قرار دارد به پایتخت فرهنگی ایران معروف است. این استان از شمال به استان اصفهان، از شرق به استان یزد، از جنوب به استان هرمزگان و از غرب به استان کهکیلویه و بوشهر متصل می شود و یکی از مناطق مهم عشایری ایران است که بزرگترین ایل ایران (ایل قشقایی) با شش طایفه در آن کوچ روی می کنند.

مهم ترین جاذبه های گردشگری استان فارس
از مهم ترین آثار تاریخی و گردشگری فارس، می توان به تخت جمشید پرسپولیس در شهرستان مرودشت، باغ ارم، باغ عفیف آباد، مجموعه زندیه در شیراز، آرامگاه حافظ و سعدی، آتشکده اردشیر بابکان در فیروزآباد، دریاچه بختگان در نزدیکی ارسنجان، آرامگاه کوروش در پاسارگاد و … اشاره کرد.

سوغات و صنایع دستی استان فارس
صنایع دستی زیادی در شهرهای استان فارس و مناطق عشایری آن وجود دارد که از مهمترین ها می توان به قالی و گلیم بافی، گبه، خاتم کاری، منبت کاری، معرق کاری، نقاشی روی چوب، سفال کاری، گچ بری، آینه کاری، تذهیب و سنگ تراشی اشاره کرد.

غذاهای سنتی و محلی استان فارس
از معروف ترین غذاهای سنتی و محلی استان فارس می توان کلم پلو شیرازی، آش کارده کازرون، کباب لار و خورشت بادمجان را نام برد. اگر به استان فارس سفر کردید حتما فالوده، آبقوره، کلوچه مسقطی و نان یوخه شیراز، انار و رب انار ارسنجان، انجیر استهبان، خرما جهرم، پرتقال دارابه و مسقطی لار را امتحان کنید.

ارسال مستقیم ایمیل
*
*
درخواست تماس
*
*

کمک خواستن؟